Velež i Borac podijelili bodove

Nogometaši Veleža i Borca podijelili su bodove na stadionu Rođeni u 20. kolu Wwin lige BiH odigravši utakmicu bez pogodaka.

Lukić prvi u prilici za pogodak

Prvu veliku priliku na utakmicu propustio je Lukić u 17. minuti. Bio je dva metra od gola i nije uspio loptu pospremiti u mrežu. Već u narednom napadu Suljić je izašao jedan na jedan s golmanom. Odlučio se na dribling koji mu nije uspio pa je tako propala šansa za Velež.

Suljić je dvije minute kasnije ponovo bio u velikoj šansi, ali je dobro intervenisao Milošević. Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom poluvremenu ništa od igre

Drugo poluvrijeme današnjeg susreta bio je za zaborav budući da se ništa nije dešavalo na terenu, a ozbiljnu priliku imao je Suljić tek u 77. minuti kada ponovo nije bio precizan. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja pa je ostalo konačnih 0:0.

Borac je ostao na prvom mjestu Wwin lige BiH s 10 bodova više u odnosu na drugoplasirani Zrinjski koji ima utakmicu manje, dok je Velež na trećoj poziciji. U narednom kolu Borac dočekuje GOŠK, dok će Velež gostovati Posušju.