Kiks Rijeke, Dinamo je ostao na vrhu

Rijeka je u 32. kolu SuperSport HNL-a izgubila u Kranjčevićevoj 3:1 i napravila ogroman kiks u borbi za naslov. Lokomotiva je povela u 37. minuti golom Roberta Mudražije, a na 2:0 je šest minuta kasnije povisio Marin Šotiček. Jorge Obregon vratio je Rijeku u igru u 67. minuti, ali više od toga gosti nisu mogli. Pobjedu Lokomotive duboko u nadoknadi potvrdio je Šotiček. Rijeka je ovim porazom prepustila Dinamu prvo mjesto.

VAR poništio gol Mudražije

Rijeka je solidno ušla u utakmicu i imala je inicijativu na početku, a u 6. minuti Franjo Ivanović imao je dobru situaciju, ali su domaćini blokirali njegov udarac. Lokomotiva se očekivano orijentirala na čvrst blok i izlaske u kontru, a u 15. minuti je, činilo se, povela.

Bartolec je izveo dugi aut i Mudražija je u općoj gužvi ugurao loptu u gol. No, javio se VAR koji je utvrdio zaleđe strijelca pa je sudac Patrik Kolarić poništio gol. Ipak, sve je bilo čisto u 37. minuti iako je gol bio vrlo sličan.

Nakon ubačaja iz slobodnjaka gosti su loše reagirali na odbijenu loptu, a ona je pala pred Mudražiju, koji je zabio za vodstvo Lokomotive. Prvi primljeni gol još od poraza u Maksimiru šokirao je Rijeku i šest minuta kasnije domaćini su ih slomili.

Opet iz prekida, ali ovaj put iz kornera. Ponovno je Sopićeva momčad loše reagirala kod prekida, Art Smakaj je zapucao prema golu, a Šotiček je u petercu skrenuo njegov udarac u mrežu za velikih 2:0 domaćina.

Sopić napravio tri izmjene na poluvremenu, ali nije puno dobio

Sopić je na startu drugog poluvremena napravio tri izmjene. U svlačionici je ostavio Radeljića, Marića i Selahija, a ubacio je Obregona, Mitrovića i Pašalića, no njegova momčad i dalje je bila bezopasna.

Lokomotiva je čekala kontru i dočekala ju je u 53. minuti, ali je Goričan lošim udarcem upropastio jako dobru situaciju. Rijeka se vratila u 67. minuti, kad se odlični Obregon majstorski zagradio te iz okreta pogodio kut za 2:1.

Očekivala se nakon toga totalna ofenziva gostiju, ali je ona izostala. Dapače, izgledalo je kao da će prije domaćini zabiti treći gol i to se na kraju i dogodilo. Prvo je u 93. minuti Canjuga promašio čisti zicer, ali je Šotiček duboko u nadoknadi preciznim udarcem nakon lošeg ispucavanja Labrovića riješio pitanje pobjednika.

Tako je Dinamo uoči velikog derbija na Rujevici sljedeće nedjelje ostao na prvome mjestu s bodom više od Rijeke, dok je Lokomotiva nastavila lov na Osijek i zadnje mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone.